fbpx

8 правил здорового та міцного сну, про які ви могли не знати раніше

Здоровий сон – це наріжний камінь правильного та ефективного відпочинку. Людина, яка погано спить, не очищає свою свідомість від негативної енергії та зайвої інформації, тому ризикує заробити перевтому.

Усім нам хочеться розпочинати день правильно. але важливо його правильно закінчувати. Якщо цього не робити, сон буде неповноцінним. Сили не відновлюватимуться, а тому ми почуватимемося дуже погано.

Не їжте перед сном

Якщо порушувати це правило, ваш мозок і тіло не відпочиватимуть належним чином. Якщо дуже хочеться поїсти, краще замість цього випити заспокійливий або зігріваючий напій із трав. Це точно допоможе вам налаштуватися на міцний сон. Ні лікарі, ні експерти в галузі біоенергетики не рекомендують їсти менш ніж за дві години до сну.

Створюйте правильну атмосферу у спальні

Більшість людей не слідкує за тим, наскільки чиста у них постільна білизна. Наскільки чисто в кімнаті загалом. Дуже важливо, щоб у спальні було приємно оку. Розкидані речі та безладдя теж спричинять на вас багато проблем і не дадуть нормально виспатися. Намагайтеся робити так, щоб у спальні не залишалося нічого зайвого перед сном. Робочий одяг повинен зберігатися в шафі, а не валятися аби де і аби як.

Займайтеся спортом

Не обов’язково бігати перед сном. Можна виконувати якісь легкі вправи, розтяжку, займатися йогою. Експерти стверджують, що лягати спати потрібно трохи втомленими. У такому разі ви заснете швидше, і сон буде глибшим, приємнішим, ефективнішим. Занадто активні заняття спортом і дуже важке навантаження можуть зіграти у зворотний бік, так що не зловживайте цим.

Пам’ятайте про циклічність сну та неспання

Максимально ефективним для енергетики та здоров’я сном є сон, який починається і закінчується в один і той же час. Наш організм працює за певними циклами, тому намагайтеся ніколи не збивати їх. Лягайте і вставайте одночасно. Визначте для себе ідеальний час, щоб висипатися і дотримуйтесь розкладу. Ваше тіло звикне до нього і відпочиватиме все краще і краще. Коли людина лягає спати раніше, то пізніше, це вкрай негативно позначається на її витривалості та здоров’я.

Напевно, у вас бувало так, що ви прокидалися прямо перед дзвінком будильника. За це варто сказати спасибі гормону під назвою адренокортикотропін. Він виділяється за кілька годин до пробудження та суттєво зменшує стрес від пробудження. Він виробляється частіше у тих, хто якось дотримується режиму дня, так що у режиму багато плюсів.

Теплий душ

Теплий душ розслаблює тіло і змушує нас відчути спокій. Перед сном такий душ працює як масаж. Після душа можна помедитувати, щоб абстрагуватися від думок про роботу, проблеми.

Вибирайте правильну позу для сну

Раніше ми розповідали про те, які пози сприятливо впливають на біополі людини. Те саме і зі сном. Спати найкраще на спині або в крайньому випадку на боці, але не на животі. Така поза вкрай несприятлива для хребта і негативно впливає на чакри.

Не треба спати багато

Деякі люди помилково вважають, що чим більше вони сплять, тим краще почуваються, але це не так. Наше тіло та енергетика влаштовані таким чином, що все має бути в міру. Якщо ви думаєте, що у вихідні можна як слід відірватися, «доспавши» годинник, що бракує, у будні дні, то ви помиляєтеся. Намагайтеся лягати вчасно і спати стільки, скільки потрібно організму – від 7 до 9 годин.

Не поспішайте користуватися снодійним

Від снодійних препаратів сон краще не стане. Так, ви заснете швидше, але якість сну різко впаде. Спробуйте натомість почати спокійну музику перед сном. Чудово підійдуть звуки природи чи музика жанру «ембіент». Не куріть і не пийте кави щонайменше за дві години до сну, не використовуйте гаджети і не дивіться телевізор. Так ви теж заснете набагато швидше. Можете також прийняти ванну з ефірними оліями для гарного сну. Так ваші думки заспокояться, тіло розслабиться, а погані думки підуть геть.

You cannot copy content of this page