fbpx

Олена Зеленська розповіла, як евакуювали сиріт із Краматорська

Перша леді України Олена Зеленська розповіла, як пройшла евакуація дітей-сиріт із Краматорська.

Для того аби діти почувалися спокійно, волонтери придумали взяти на евакуацію кішку Соню! За правилами, вона мала їхати всю дорогу по черзі на руках в кожної дитини. Діти чекали своєї черги, щоб кішка Соня посиділа в них на руках. Також дякуємо Швейцарії за те, що прийняла до себе українських дітей.

Вихованців Краматорського центру було евакуйовано разом із кішкою Сонею. Діти віком від 4 до 16 років, позбавлені батьківського піклування або сироти, вже приїхали до Швейцарії.

«Кішка Соня їде автобусом по черзі у всіх на руках. Вона — улюблениця та загальний антистрес для вихованців та вихователів Краматорського центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Днями вони вже вдруге переїхали через розв’язану росіянами війну, яка насунулася на їхнє рідне місто. Спочатку всі 50 дітей евакуювали до Івано-Франківська.

А тепер на запрошення Міграційного офісу Швейцарії їдуть до цієї країни через Будапешт. На них (і, звичайно, на кішку Соню) чекали автобуси, перекладачі та педіатри, яких надіслала Швейцарська Конфедерація, щоб поїздка була максимально безпечною», — написала Зеленська.

Перша леді також додала, що дітей розмістили у кантоні Берн. Для них організують вивчення німецької мови, поширеної у цьому регіоні країни, забезпечать реабілітацію та навчання у місцевих школах.

«Діти засинатимуть і прокидатимуться без сирен та тривог серед Швейцарських Альп. Те, що на них чекають найкращі школи та розвиток, може підтвердити перша група українських діток із Кам’янського спеціалізованого будинку дитини, які вже облаштувались у кантоні», — розповіла Зеленська.

You cannot copy content of this page