fbpx

За розміщення переселенців. Як отримати виплату – все, що потрібно знати про отримання компенсації

Повнолітні громадяни України, які є власниками житлових приміщень та безоплатно розміщують у цих приміщеннях усередині переміщених осіб, мають право на компенсацію.

Що потрібно зробити власнику житла

Для отримання компенсаційної виплати власник приміщення має здійснити таке:

1. Зареєструвати своє житло на порталі Прихисток.

2. Не пізніше наступного дня подати заяву до органів місцевого самоврядування (виконавчого комітету), вказавши ім’я та по батькові кожного з розміщених осіб та додаючи копії документів, що засвідчують їх особи.

3. У день припинення розміщення внутрішньопереміщеної особи або зміни їхньої кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку мешканців.

4. Звернутися до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням житлового приміщення для отримання грошової допомоги.

5. Виплата провадиться у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20 числа наступного місяця за умови відсутності заборгованості з комуналки власника житла.

Який розмір грошової допомоги від держави

На кошти власнику житла, яке приймає внутрішньопереміщених осіб (ВПО) виплачується компенсаційна виплата у розміні 14,77 грн за одну особу на добу.

Як отримати компенсацію за розміщення ВПО

Після того, як власник житла дав притулок гостю-переселенцю гість має зареєструватися як ВПО. Це обов’язкова вимога для отримання компенсації.

Які дані подавати до ЗМС

Заявник на отримання компенсації за розміщення ВПО разом із заявою надає:

документ, що засвідчує особу заявника;
копії документів, що засвідчують особу розміщених осіб;
документи, що підтверджують право власності на житлове приміщення.
Про співвідношення виплати цієї компенсації з іншими виплатами ВПО: 2000 грн і 450 грн на особу

Гроші під час війни. Повний перелік основних видів допомоги громадянам України

це дві різні державні програми;

компенсацію витрат на тимчасове розміщення всередині переміщених осіб, які перемістилися в період військового стану та не одержують щомісячної адресної допомоги внутрішньопереміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, передбачену постановою КМУ Про затвердження Порядку компенсації витрат на тимчасове розміщення внутрішньопереміщень осіб, які перемістилися в період військового стану та не отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньопереміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг від 19 березня 2022 року №333, отримує власник житла. Ця допомога ніяк не впливає на виплати, які одержують роботодавці за працевлаштування ВПО.

якщо ВПО отримують щомісячну адресну допомогу на проживання згідно з постановою КМУ від 20 березня 2022 року №332 Деякі питання виплати допомоги на проживання всередині переміщеним особам, то власники житла, безоплатно розмістивши у себе таких, можуть отримувати виплату передбачену відповідною постановою.

Умови отримання компенсації

1. Компенсацію можуть отримувати фізособи власники житлових приміщень. Компенсація суб’єктам господарської діяльності не надається;

2. За наявності нотаріально засвідченої довіреності від власника житлового приміщення на розпорядження нерухомим майном, розміщення та відповідну компенсацію може отримувати довірена особа.

3. У разі, якщо власником житлового приміщення є ВПО, і ця особа безоплатно надає житлове приміщення, що належить їй, для розміщення інших ВПО, то така особа може отримувати компенсацію.

4. Власник житла обов’язково звертається із заявою до виконавчого комітету сільської селищної міської ради, де вказує відомості про дату поселення, дані людей та адресу житлового приміщення, до якого додаються копії документів, що засвідчують особу розміщених осіб, копії документів, право власності та житлове приміщення.

5. Щомісяця власнику обов’язково потрібно подавати заяву згідно з додатком 1 урядової постанови до виконавчого комітету сільської, селищної міської ради.

6. Власник надає згоду на обробку персональних даних.

Чи потрібно реєструватися на Прихисток, якщо у тебе вже мешкають біженці

Для отримання компенсації власнику житла не обов’язково вносити інформацію до веб-ресурсу Прихисток. У такому разі інформацію про наявне для розміщення житло можна надати виконавчому комітету сільської, селищної міської ради. Наприклад, якщо власниця житла маєте можливість дати притулок ВПО, але не можете самостійно внести своє житло на веб-ресурс (не вміє, не знає як), то вона може звернутися до виконкому вашої громади, щоб це зробили вони.

You cannot copy content of this page