fbpx

10 дуже мудрих порад від Будди, які допоможуть кожному стати щасливим

1. Починайте з малого

«Посудина наповнюється поступово, крапля за краплею». Так і людина може досягти шляхетної мети, почавши з малого. Терпляче і наполегливо працюючи, ви обов’язково доб’єтеся успіху.

2. Думайте правильно

Чим наповнена наша свідомість, тим ми й є. Наші думки визначають наші вчинки. Людину, яка говорить або робить вчинки, керуючись злими думками, буде переслідувати біль. Якщо слова і вчинки людини виходять з його чистих і добрих спонукань, за ним буде слідувати щастя. Змініть своє мислення, і світ навколо вас зміниться.

3. Навчіться прощати

Пробачити – це звільнити себе від образ й зла до інших. Ці почуття руйнують людину. Якщо не звільнитися, то вони будуть накопичуватися, як отрута, і погано впливати на ваше життя.

4. Ваші вчинки мають значення

Мало знати мудрість, необхідно мати намір і твердість.

5. Намагайтеся зрозуміти іншу людину

Коли вас не розуміють, спробуйте самі зрозуміти іншу людину. Дайте висловитися і спробуйте прийняти точку зору. Не піддавайтеся нетерпінню і гніву. Краще бути спокійним і щасливим, ніж правим.

6. Будьте господарем свого розуму

Людина, яка може перемогти себе, може стати сильніше всіх. Якщо ви тримаєте під контролем свій розум, значить, ви володієте собою. Не дозволяйте хаотичним думкам керувати вами. Нехай вони будуть як птахи, які пролітають над головою, але не дозволяйте їм звити гнізда на ній.

7. Живіть в гармонії

Гармонію можна знайти, тільки якщо у вас світ в душі. Цього не отримаєш ззовні, гармонія приходить з серця.

8. Будьте вдячні

Подяка – це почуття вдячності за добро, яке вам зробили. Невдячність – найбільша вина в житті людини.

9. Не пам’ятаєте зла

Навчіться швидко забувати все погане: образи, неприємності. Не треба впиватися роздратуванням і тримати злість. Не обтяжуйте цим душу, і ваше життя стане легше і щасливіше.

10. Робіть добрі справи

Добрі справи можуть стати найбільшою розрадою в житті.

Будда також сказав, що найбільша помилка в житті людини – це втратити самого себе.

Звичайна людина живе в омані, і тільки самовдосконалення може допомогти відкрити свідомість і пізнати істинний сенс життя людини. І для цього не обов’язково йти в монастир. Є духовні практики, які дозволяють займатися самовдосконаленням, живучи в суспільстві звичайних людей.

Зробіть перший крок, почніть з малого, і перед вами відкриється новий дивний і прекрасний світ!

You cannot copy content of this page