fbpx

16 червня 2020 Лук’ян-вітряк: що можна і що не можна робити в цей день

Із року в рік православна церква 16 червня відзначає день пам’яті свещенномученніка Лукілліана. Він був жерцем і вірив в язичеських богів. Тільки в старості він переконався в помилковості своєї релігії. Хрестився і став християнином. Слідом за ним пішли і багато інших язичники. Іудеї за поширення віри в розіп’ятого ними Христа донесли на Лукілліана градоначальнику Сильвану. Старця стали примушувати повернутися до служіння ідолам, проте той відмовився, тоді йому завдали каліцтва і кинули до в’язниці, де він зустрів чотирьох отроків-сповідників  Клавдія, Іпатія, Павла та Діонісія.

Через деякий час всі вони були приведені на суд і кинуті в розжарену піч. Але раптово пішов дощ, який загасив полум’я, і ​​святі мученики залишилися неушкодженими.

Тоді правитель засудив їх до смертної кари, відправивши для виконання вироку до Візантії.

Селяни 16 червня будували прогнози на літо і вибирали місце для майбутнього колодязя.

Головним символом в день Лук’яна-вітряка був вітер. Тому й всі прикмети стосуються вітру: 

Південний вітер обіцяє швидке зростання ярих хлібів.

Північно-західний  вітер – вологу погоду і хвороби.

Східний вітер – різні інфекції.

Північно-східний вітер – довготривалі дощі.

Так само серед символів були і інші природні явища.

Гроза – обіцяла поганий сінокіс, а проливний дощ – багатий урожай грибів.

16 червня вважався благотворним днем, для вибору місця для майбутнього колодязя. На землю, де планувалося вирити колодязь, клали перевернуту сковорідку і залишали  на деякий час. Якщо сковорода була у росі – значить, вода близько.

Також радять запам’ятовувати сни, які насняться вам в цю ніч. Вважається, що вони будуть віщими. При трактуванні сновидінь використовуйте інтуїцію, навіть якщо образи у сні були досить чіткими.

You cannot copy content of this page