fbpx

17 червня День святителя Митрофана

У цей день вшановується пам’ять святителя Митрофана Константинопольського. На Митрофана наші пращури спостерігали за вечірньою зорею: червона зоря – до вітру; світла і жовта – до дощу. У цей час зацвітають пізні сорти горобини, яблуні.

Історія:
У цей день православні віруючі поминають Святителя Митрофана, патріарха Константинопольського, який жив в 3-4 століттях нової ери. Його батько Дометій був рідним братом імператора, проте це не завадило йому відректися від язичництва і прийняти християнство. Проте, через жорстокі переслідування віруючих У Христа він змушений був тікати разом з дітьми з Риму до Візантії. Старанність і віра в Господа допомогли Дометій отримати високий сан в церковній ієрархії і стати єпископом. Пізніше цей сан перейшов і до Митрофану, синові Дометія. А коли Візантія стала столицею імперії, за клопотанням імператора Костянтина Святителю Митрофану був дарований титул Патріарха. Всю свою довге благочестиве життя Святий Митрофан ніс людям віру в Господа, за що залишився навічно в пам’яті народній.

Чого не можна робити:
За старих часів заборонялося дивитися на своє відображення в водоймах. Вважалося, що дівчата, які порушили цю заборону, ризикують втратити любов. У більш пізні часи заборона поширився на роздивляння свого відображення у вікнах і вітринах. Краще в цей день уникати будь-яких дзеркал, навіть в примірювальній магазину.
Єдине дзеркало, яке можна використовувати 17 червня, це те, що є вдома, де не зібралася чужа енергетика.

Під забороною в цей день обійми, навіть між близькими людьми. За старих часів були впевнені, що між обнймамив такий день неминуче стане нечисте, що може відібрати у людини всю його внутрішню енергетику. Навіть дружнє поплескування по плечу 17 червня загрожувало обернутися неприємностями, тому що, думали за старих часів, можна «наплескати» хвороби. Тому вважали за краще обмежуватися тільки  потиском один одному руки.

Повір’я і прикмети:
На Митрофана була традиція лягати пізно, тому що потрібно було зробити в цей день все необхідне. Предки вважали, щo ʙ цей дeнь Βoдянoму дуже нудно. З цієї причини він заради розваги може запросто навіть відмінного плавця затягнути на дно. Тому на день Митрофана намагалися уникати далеких запливів.

You cannot copy content of this page