fbpx
Цей день Прикмети 19 червня наші предки завжди спілкувалися з луговими, водними і лісовими навьямі – Русаль духами.

19 червня наші предки завжди спілкувалися з луговими, водними і лісовими навьямі – Русаль духами.

Згідно з народними повір’ями, Русаль і русалками ставали ті, хто передчасно помер, так і не ставши дорослими, або добровільно пішов з життя.

Починався Русальний тиждень, Свято Марени та Віл або Вологи Земної. Спочатку вшановували предків: їх звали в хату погостити, по кутах розкидали свіжі березові гілочки.

У цей особливий день селянки проводили спеціальні ритуали, залишаючи господарство турботам чоловіків часом на весь тиждень. Ті, у кого були діти, обов’язково залишали на гілках у джерел або в поле старий дитячий одяг, полотна і рушники для Русаль малюків. Сьогодні неодмінно потрібно було задобрять Русаль духів, щоб ті не заманювали малих дітей і інших родичів, а, навпаки, допомагали – дарували родючість полів, лугах і лісах, поїли їх земними соками.

Слов’яни вірили, що починаючи з цього дня цілий тиждень цих істот можна було побачити на квітучих полях, поблизу річок, в гаях, а також на кладовищах і дорожніх перехрестях.

Говорили, що зустріч з русалкою обіцяла незліченні багатства, або оберталася горем. Дівчатам завжди коштувало побоюватися цих істот, як і дітям: русалки запросто могли заманити дитину в хоровод, та й залоскотати або затанцювати його до смерті. А тому всю Русальний тиждень дітям і дівчатам виходити на луг або в поле заборонялося. Померла в цей час дитина всіма вважалася забраним до себе русалками. Щоб захиститися від цих норовливих духів, з собою носили різко пахнущі рослини: хрін, полин і часник.

Подейкували, що під час танців ці духи виконують пов’язаний із захистом посівів обряд. Вони могли як покарати тих, хто працював в свято (наслати бурі, неврожай, зливи, посуху або витоптати пророслі колосся), так і нагородити, даруючи свій захист і допомогу.

Також з цього моменту починалася прополка проса, льону і хлібів, але займалися цим тільки, якщо місяць був на шкоду, так як в повний місяць позбавлятися від бур’яну безглуздо, вона стрімко зросте знову. У народі говорили, що коли з бур’янами бракує часу свого часу, то пустять вони тебе по світу

Прикмети:
Перед дощем –  перепела кричать.
З зорі в поле жайворонка не чути – чекай негоди.
Різко похолодало – погода на краще зміниться.
Павуки відкладають яйця – день буде пригожий.

Related Post

Підслухала від подруги, як її заможний чоловік зберігає гроші, щоб їх ставало більшеПідслухала від подруги, як її заможний чоловік зберігає гроші, щоб їх ставало більше

Як зберігати гроші, щоб їх ставало більше: 7 важливих правил У світі багато речей, які не піддаються логіці, і про них необхідно знати кожному, хто хоче зробити своє життя кращим.

6 листопада. Рекомендації для бізнесу:6 листопада. Рекомендації для бізнесу:

День осяянь, одкровень і відкриттів. Сьогодні люди товариські і відкриті. При плідній роботі може з’явитися можливість кар’єрного росту. Рекомендується – Колективна праця, спільне вирішення питань. – Вирішення фінансових питань. –

29 грудня. Рекомендації для бізнесу:29 грудня. Рекомендації для бізнесу:

Перша половина дня досить складна. Друга дає можливість реалізувати будь-який свій план, але не зовсім стандартним чином. В цілому день не однозначний. Незважаючи на свою складність, він є основою для