fbpx
Цей день Прикмети,Свята 30 червня Мануїл Сонцестій! Щоб не збідніти – нікому не позичайте ці 5 речей!

30 червня Мануїл Сонцестій! Щоб не збідніти – нікому не позичайте ці 5 речей!

30 червня православна церква вшановує пам’ять мучеників Мануїла, Ісмаїла і Совелі.

У народі цей день називають Днем Мануїла, Мануїлом Сонцестоєм, Мануйлов, Савелій, Молодим Ярилом.

 ЗВИЧАЇ ТА ТРАДИЦІЇ

Наші пращури говорили «На Мануїла сонце застоюється».

Ця приказка має наукове підгрунтя, оскільки астрономи дійсно підтверджують, що, починаючи з цього дня, швидкість обертання Землі навколо Сонця дійсно знижується.

З дня Мануїла Солнцестоя починається особливо активне зростання рослинності. Також в цей період у лісових тварин з’являються дитинчата, а у птахів – маленькі пташенята. Природа перебуває на самому піку свого розквіту.

30 червня часто спостерігаються густі «молочні» тумани. Згідно з народними віруваннями, вони вважалися злими і небезпечними для людини.

У густому тумані людині могла привидиться біла корова, кінь або що-небудь інше. Але досвідчені люди знали, що таким картинкам вірити не можна і ні в якому разі не згортали зі свого шляху.

Також в цей день особливу небезпеку представляли русалки. Вони могли потягти з собою молоду дівчину, хлопця або навіть дитину. Тому гуляти далеко від дому нікому не рекомендувалося. За тиждень до Іванова дня в селах починали святкувати «ярилки». Це було свято, присвячено Богу сонця Ярила.

Молодь збиралася разом і влаштовувала гуляння. Вони розводили багаття і варили на них яйця. Вважалося, що хто зварить більше яєць в цей день, у того кури будуть краще нестися.

З давніх-давен на день Мануїла Солнцестоя дотримувалося важливе правило: нікому нічого не давати в борг, оскільки вважалося, що в будинку тоді не буде достатку.

Особливо, якщо дати сірники, свічки, лампаду, світильник чи запальничку, тобто предмети, пов’язані з вогнем. Адже вогонь – це символ удачі і достатку.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ НА 30 ЧЕРВНЯ

• Веселка з’явилася на заході – буде дощ, на сході – на гарну погоду.

• Ранковий туман – до ясного і погожого дня.

• Веселка висока і крута – до вітряної погоди, низька і полога – до дощів.

• Веселку видно у вечірній час – встановиться гарна погода.

• Увечері під час заходу стоїть задуха – буде негода.

• Нічна гроза – на гарну погоду на наступний день.

• 30 червня погода дощова – зима буде сніжною.

• На поверхню землі вилізли черви – до опадів.

• Багряний захід – чекайте дощ або навіть бурю.

• Горобці сидять нахохлившись – скоро пройде невеликий дощ.

• Стрижі низько літають – до негоди.

• Вранці немає роси – вдень або ввечері обов’язково буде дощ.

Related Post

12 листопада. Рекомендації для бізнесу:12 листопада. Рекомендації для бізнесу:

Сьогодні можуть прийти одкровення і таємні знання. Можна отримати хороші новини від друзів і знайомих. Можливий прибуток від раніше укладених угод і договорів. Перша половина дня вважається більш сприятливою. Рекомендується

10 серпня День Смоленської ікони Божої Матері: Про що моляться в цей день та головні заборони цього дня10 серпня День Смоленської ікони Божої Матері: Про що моляться в цей день та головні заборони цього дня

У церкві 10 серпня 2021 – православне свято день пам’яті Смоленської ікони Божої Матері. Найбільша Святиня Смоленська ікона Божої Матері, іменується “Одигітрія”, що означає “Дороговказна”. За переказами, ікона була написана

Як правильно святкувати свято Івана Купала?Як правильно святкувати свято Івана Купала?

Вогонь і вода залишаються головними атрибутами свята Івана Купали і до цього дня. Іван Купала –  найдавніше язичницьке свято літнього сонцестояння, вихваляє цвітіння і родючість. Багато народів ділили рік на