fbpx
Перейти до вмісту

Як запам’ятовувати сни для тлумачень: 5 простих дій

  • від

Як запам’ятовувати сни для тлумачень: 5 простих дій

Запам’ятовувати сновидіння може кожен із нас, навіть якщо здається, що це неможливо. Проста методика допоможе запам’ятовувати не лише сюжет, а й важливі деталі, які допоможуть при тлумаченні побаченого уві сні.

Занурюючись у сон, бачимо безліч цікавих сюжетів, деякі з яких хотілося б пам’ятати після пробудження, проте часто звук будильника чи інший сторонній шум перериває казку, і свідомість буквально стирає те, що здавалося особливо важливим.

Експерти рекомендують використовувати методику, яка допоможе не тільки запам’ятовувати сни, але й керувати ними, щоб отримувати відповіді на хвилюючі питання та перетворювати кошмари на приємні сновидіння.

Запам’ятати сновидіння можна завдяки простим діям. Послідовність і старання допоможуть пам’ятати про те, що снилося або згадати сюжет згодом у найдрібніших подробицях.

1. Перший крок – це тренування уваги.

Для цього підійде простий погляд у вікно. Оглядаючи пейзаж, потрібно зосередитися на деталях: на кольорі машини, що проїжджає, кількості дерев, одязі людей, що проходять повз, обрисах хмар. Таке тренування покращить пам’ять та допоможе запам’ятовувати більше інформації. Тренуватися можна і під час прогулянки: кількість лав у парку, покриття доріжок, колір пролітає повз метелика. Усю цю інформацію потрібно запам’ятати, а потім записати в блокноті якнайбільше подробиць. Таке тренування привчить запам’ятовувати деталі, зокрема й уві сні.

2. Другий крок – це блокнот та ручка, що покладені біля ліжка.

Прокидаючись уночі, слід записувати все, що запам’яталося. Аналіз записів зранку допоможе пригадати додаткові деталі. Кожен сон, записаний у блокнот, — це ще один шматочок пазла, який складеться в цілу картину з часом.

3. Третій етап – це сни, якими можна керувати.

Уві сні ми можемо змінювати сюжет на свій розсуд, і зробити це зовсім не так складно, як здається. Для того, щоб сни стали усвідомленими, важливо дотримуватися цієї техніки.

4. Ще одна важлива деталь для того, щоб сон запам’ятався, – плавне пробудження.

Якщо сон перервався через подразник, то свідомість перемикається і сон ніби стирається, коли мозок намагається проаналізувати ситуацію та визначити джерело роздратування. Потрібно почати з вихідних, коли можна виспатися та прокинутися без різкого пробудження.

5. Останній етап – це якість сну.

Важливо дотримуватися режиму, щоб фази швидкого та повільного сну тривали достатню кількість часу. Підготовка до сну також важлива: увечері потрібно виключити активне проведення часу та перегляд передач, здатних вплинути на настрій і сильно впливають на емоції. Розслаблююча ванна, догляд за собою, легке перекушування і тепла постіль без перегляду стрічок новин допоможуть спокійно заснути, виспатися і запам’ятати все, що наснилося.