fbpx

1 липня в Україні відзначають День архітектури

Україна – справжня скарбниця архітектурних шедеврів. Автентичні мазанки, оригінальне українське бароко, фантастичні будівлі в дусі модерну і неоренесансу, аналогів яким немає в світі – це далеко не все, чим може похвалитися золотого фонду зодчества нашої країни.

Як з’явилося професійне свято тих, хто зводить красиві будівлі і чому День архітектури України припадає саме на 1 липня?

Історія виникнення такої дати, як День архітектури України, сягає корінням у часи відновлення спадщини Європи після Другої Світової війни.

Від бомбардувань німецької авіації постраждало не одне місто, яке не побажало здаватися загарбникам. Київ не став винятком: після війни центр української столиці лежав в руїнах і скарби архітектури (Києво-Печерська Лавра, Андріївська церква і т.д.) вціліли лише дивом.

З огляду на важливість відновлення міст і архітектурного надбання, в 1946 році Міжнародний союз архітекторів вирішив зробити 1 липня Всесвітнім днем архітектури. Однак через півстоліття дату приурочили до Всесвітнього дня житла, який відзначається в перший понеділок жовтня. Вітчизняні архітектори не захотіли втрачати можливість отримати своє власне професійне свято. І з 1995 указом Президента в цей день вся країна відзначає День архітектури України.

1 липня – це не тільки привід привітати знайомих архітекторів. Але і відмінна можливість доторкнутися до скарбів історико-архітектурної спадщини свого міста. Особливо тієї його частини, яка через кілька років буде існувати тільки на старих фото. Адже, враховуючи плачевний стан багатьох будівель і халатне ставлення градоначальників до захисту будівель, що представляють історичну і культурну цінність, багато шедеврів столичної архітектури знаходяться на межі зникнення.

Радимо Вам відзначити День архітектури України, заново відкриваючи для себе красу «кам’яного літопису» рідного міста. Наприклад, кияни можуть відправитися розгадувати таємниці загубленої фортеці або дізнаватися захоплюючі історії і таємниці Липського особняку, захоплюватися химерною архітектурою Владислава Городецького або пізнавати Старе Місто.

You cannot copy content of this page