fbpx

У Залужного день народження. Цікаві факти про генерала ЗСУ

Ім’я Головнокомандувача ЗСУ, генерала Валерія Залужного знає зараз кожен українець. Буквально за кілька місяців Залужний отримав мільйони фанатів і подяку жителів нашої країни. А сьогодні Валерій Залужний відзначає 49 день народження.

Залужний отримав повністю українську освіту і любить вчитися

Валерій Залужний – потомствений військовий. Його батьки військовослужбовці й про кар’єру військового він мріяв з дитинства. Він народився в гарнізоні, де провів всі свої дитячі роки.

В Україні багато військових, які здобували освіту ще при СРСР, але Залужний – абсолютно новий тип військового начальника, через те, що освіту він отримав у ВНЗ України.

У 1997 році він з відзнакою закінчив факультет вищого командного училища в Одесі.

У 2007 році – отримав другу освіту в Національній академії оборони. За вивчення застосування механізованих танкових об’єднань отримав золоту медаль.

У 2014 році – закінчив з відзнакою національний університет оборони України імені Івана Черняховського. Був нагороджений перехідним мечем королеви Великобританії – як найкращий випускник.

У 2020 році Залужний отримав ще один диплом – в Острозькій академії. Він став магістром міжнародних відносин.

У Залужного день народження. Цікаві факти про генерала ЗСУ, які вас вразять

У Головнокомандувача цікава військова кар’єра

Після закінчення училища в Одесі, Залужний у 2007 році був призначений начальником штабу і першим заступником 24-ої окремої механізованої бригади в Яворові Львівської області. Там він провів більш як два роки.

У 2009 році він був призначений командиром 51-ої механізованої бригади. Командував він нею до 2012 року.
У 2014 році – був призначений заступником командира сектора “з” в Донецькій області.

Потім став першим заступником і начальником штабу командувача військами Оперативного командування “Захід”.
У 2019 році – командувач Оперативного командування “Південь”.
У 2021 році призначений головнокомандувачем ЗСУ.

Сам Валерій Залужний не вважає свою кар’єру чимось особливим і вважає, що просувався по службі як звичайний військовий. Кожне призначення приймав з радістю та освоював посади.

В одному з інтерв’ю він зізнався, що через завантаженість ніколи не думав, що стане генералом і дійде до найвищих щаблів.

З 2014 року Валерій Залужний на фронті. Він керував майже всіма створюваними там військовими угрупованнями та дійшов до начальника штабу ОС. Зізнається, що найцінніші спогади – про солдатів, які були поруч з ним.

З багатьма він постійно листується і передзвонюється. Намагається допомогти розв’язувати проблеми – як військові, так і побутові.

У Валерія Залужного є нагороди – Хрест бойових заслуг і орден Богдана Хмельницького.

Для генерала Залужного найбільша цінність – людське життя

Головнокомандувача Валерія Залужного люблять військові. Про нього розповідають охоче і з захопленням. А все тому, що генерал відрізняється своїм підходом і сильно не схожий на радянських військових.

Він використовує свої тактики, які дозволяють українським військовим протистояти ворогу, який перевищує за кількістю техніки та особового складу.

Уважно стежить за ситуацією і виводить бійців, якщо є загроза оточення. Військові кажуть, що для Залужного найбільша цінність – це людське життя.

“Зміни повинні відбутися, перш за все, у світогляді та ставленні до людей. Я б хотів, щоб ви повернулися обличчям до людей, до своїх підлеглих”, – сказав Залужний після призначення на пост головнокомандувача.

You cannot copy content of this page