fbpx

Страсний тиждень з 18 по 23 квітня 2022 року: значення кожного дня

Страсний тиждень— найважливіший період Великого посту. Кожен її день несе в собі певний сенс. Настав час дізнатися, яке значення цих днів і про що вони нам нагадують.

Наближається Великдень, але останній тиждень перед його святкуванням є найважчим і особливим у всіх сенсах. Це час покаяння і читання молитов про прощення гріхів.

Великий понеділок 18 квітня

Починається Страсний тиждень з Великого понеділка. Цього дня згадується старозавітний отець Йосип, якого продали в Єгипет власні брати. Його порівнюють із Ісусом Христом, якого також зрадили. Ще в цей день згадується притча про виноградник, який не приносить плодів. З понеділка всі православні віруючі починають посилено молитися.

Великий вівторок 19 квітня

У вівторок церква згадує викриття Ісусом Христом книжників і фарисеїв, а також притчі, які він виголосив перед людьми в храмі Єрусалима: про Кесаря, про Страшний Суд, про десять дів і друге пришестя Христа. Цього дня потрібно допомагати близьким і залишатися вірними своїм духовним принципам.

Велике середа 20 квітня

У середу православний світ згадує відому притчу про покаяння грішниці, а також зраду Христа Юдою. Це один із найважливіших днів останнього тижня посту. Цього дня важливо бути поруч із сім’єю, дбати про близьких і навчитися прощати їх за помилки.

Великий четвер 21 квітня

Четвер називають також Чистим, оскільки в цей день Христос здійснив обмивання ніг своїх учнів на Таємній Вечері. Цього дня потрібно митися, стригтися, голитися, одягатися в чистий одяг, спілкуватися з родичами, допомагати близьким. Також у цей день з самого ранку намагаються присвятити більшу частину часу прибиранню будинку.

Велика п’ятниця 22 квітня

П’ятниця — найстрашніший день, адже саме в п’ятницю, згідно з переказами, Ісус Христос був засуджений на смерть і прийняв страждання, був розіп’ятий і загиблий на хресті. Також у цей день його зняли з хреста і поховали учні і Діва Марія. Цього дня він дав останні настанови своїм учням.

Велика субота 23 квітня

Це день останній приготувань до свята. У суботу віруючі несуть у церкву паски та яйця на освячення. У церкві на богослужінні згадується зішестя Христа в пекло. На думку священнослужителів саме цього дня всі душі, які були в пекло, були прощені і допущені в рай.

You cannot copy content of this page