fbpx

15 червня День захисту людей похилого віку

Так чи інакше, але людей, яких відносять до числа літніх нерідко можна віднести до категорії незахищених громадян. Важливо говорити про труднощі, які виникають в житті людей, які наближаються до похилого віку. Дуже актуальне питання – як  правильно спілкуватися  із літніми людьми?

Вікові батьки, бабусі з дідусями, далекі родичі, незнайомі люди похилого віку в чергах, поліклініці або громадському транспорті – комунікація в різних ситуаціях далеко не завжди протікає мирно і дружелюбно. Коли ситуація загострюється і на межі щоб перейти в конфлікт, особливо з випадково зустрінутою людиною, психологи радять мобілізувати всі внутрішні резерви спокою.

Не відповідайте агресією на агресію. Запитайте у людини, як вона себе почуває, що у неї сьогодні відбулося. Ведіть себе так само терпляче, як з маленькою дитиною. Переведіть конфлікт в позитивне русло. Наприклад, зробіть комплімент, скажіть людині, яке у неї добре обличчя і красиві очі .

У будь-якій конфліктній ситуації ставте себе на місце літньої людини. Ми всі колись постаріємо, і невідомо, в яких обставинах буде проходити наша старість. Ставтеся до них з розумінням: вони змучені, у них може щось боліти, може не вистачати грошей на таблетки. Ви не вийдете з зони свого особистого комфорту, якщо поступіться місцем літній дамі. А їй, в свою чергу, буде приємно. Увечері, прийшовши додому, бабуся сяде на диван і з посмішкою згадає, як по-доброму ви обійшлися з нею в автобусі .

Якщо ви посадили жінку похилого віку на своє місце, а вона продовжує на вас бурчати, просто посміхніться їй, або відійдіть в сторону. Чим більше позитивних емоцій виходить від вас, тим менш агресивною буде літня людина, кажуть психологи.

Пам’ятайте, що у літньої людини не дитячий інтелект. Вони все прекрасно розуміють. Звичайно, з деякими треба говорити коротко, різати свою «молодіжну» мову. Але, як і всі люди, люди похилого віку теж люблять поговорити, тому їм так приємно зібратися з однодумцями на лавочці біля під’їзду. Приєднайтесь, підтримайте розмову або просто мило погляньте на них. Коли людина посміхається, всі хвороби йдуть на другий план.

You cannot copy content of this page