fbpx
Перейти до вмісту

День Вчителя – міжнародне свято

Всесвітній День вчителя відзначений в державних календарях більш ніж в 100 країнах. Офіційно ООН заснувала свято людей цієї важливої ​​професії в 1994 році. Вибір припав на 5 жовтня не випадково, відомо, що в 1965 році в Парижі проходила спільна Конференція ЮНЕСКО і Міжнародної організації праці, на якій 5 жовтня було прийнято рекомендаційну постанову «Про становище вчителів».

У прийнятому документі вперше було чітко визначено поняття «учитель». До цієї категорії увійшли педагоги, вчителі що виховують дітей в початкових і середніх школах. Також в Рекомендації були описані цілі і політика в галузі освіти, порядок підготовки вчителів і важливість їх професіоналізму. У приписі забороняється перешкоджати вчителям створювати сім’ї та народжувати дітей і рекомендується всіляко допомагати жінкам в цих важливих питаннях – організовувати дитячі садки, давати можливість переводитися в інші навчальні заклади і працювати разом з чоловіком в одній школі.

До появи Міжнародного Дня вчителя шкільне свято відзначали в багатьох країнах на національному рівні. У більшості держав свята для педагогів проходили в першій половині жовтня, так як були приурочені до дати прийняття першого міжнародного документа, що регламентує умови праці вчителів.

Всесвітній День вчителя відзначають під егідою міжнародної федерації профспілок вчителів, яка об’єднує понад 400 організацій з 172 країн. Щорічно свято проходить під певним гаслом. Наприклад, в 2013 році він звучав так: «Нам потрібні вчителі!». Таким закликом міжнародне співтовариство намагалося залучити молодих людей в потрібну професію. Адже не секрет, що займатися педагогічною діяльністю зараз не так популярно, як в минулому столітті. Брак вчителів – гостра проблема не тільки в Україні, але і в інших країнах. Дефіцит викладачів в світі складає більше 5 мільйонів. Якщо проблему залишити без уваги, то вчити дітей буде нікому.