fbpx
Перейти до вмісту

Дзвін церковного дзвону зцілює! Доведена його чудотворна сила: де повісити дзвіночок, щоб він захистив будинок

  • від

Дзвін церковного дзвону, особливо в тиші раннього ранку, діє на душу неймовірним чином. Багато людей, які не мають можливості сходити на службу, відкривають вікна і слухають передзвін, що лунає з розташованого неподалік храму. Як правило, цей незвичайний і заспокійливий звук можна почути недільного ранку, а також на великі свята.

Здавна існував добрий звичай дзвонити в дзвони протягом Світлого (Великоднього) тижня. У народі це називалося «поганяти бісів», тому що останні насправді бояться дзвону і не переносять його. Виходить, що ці благодатні наспіви особливі, помітно відрізняються від, наприклад, магазинних дзвіночків. Втім, це не означає, що дзвін подобається абсолютно всім.

Є й люті нелюбітелі цього звуку, особливо коли мова йде про великі церковні урочистості: пасхальному хресному ході, престольні свята.

ДЗВІН ЗДАТНИЙ ЗЦІЛИТИ

За даними відомого фізика, дзвони випромінюють величезну кількість резонансних звукових хвиль і тим самим очищають простір. Фізик довів: повноактивний дзвін вбиває бактерії в радіусі 70 км і гармонізує простір. Вважається, що дзвін може зцілювати різні хвороби.

З цього приводу думки розходяться, проте, якщо це не фізична, а душевна недуга, то тут прогрес є. Наприклад, він відмінно допомагає людям з мігренню, втомою, емоційним вигоранням, дратівливістю, запальністю, зневірою. Якщо просто вийти на балкон і послухати передзвін, то в процесі можна відчути легкість, безтурботність, якийсь невидимий політ.

Таким чином, дане явище справді унікальне. І тут неважливо, хто і як дзвонить: великий собор або скромна сільська церковця. Як правило, дзвонарі завжди намагаються на совість, тому кожен слухає або проходить відчуває таємне бажання неодмінно зазирнути до церкви, щоб просто перехреститися і вклонитися святковій іконі.

Ну, а про великодні дзвони і говорити зайве: вони урочисті, радісні, неземні. Особливо явно це чутно в нічній тиші, коли віруючі збираються на найсвітліше в році богослужіння. Під час хресного ходу дзвін дзвонів ллється немов з небес, спонукаючи до молитви, радості, зібраності.

Кожен, хто хоча б раз бував на цьому хресному ходу, знає не з чуток дане почуття. За старих часів вішали спеціальні дзвіночки навіть над могилами: нехай нагадують духам предків про живих. І звичайно, щоб запобігти біді: адже темне божество могло вселитися в «вільне» тіло і почати шкодити людям.

А передзвін відлякував все нечисте. Використовували їх і як амулети: крихітні дзвіночки пришивали на одяг для захисту від пристріту. І дзвін, який наші предки влаштовували під час епідемій, – не порожній звук. Сьогодні доведено, що благовіст гнітюче діє на хвороботворні бактерії, віруси.

Так що, якщо в родині хтось захворів, неодмінно вранці і ввечері обходьте будинок за годинниковою стрілкою, телефонуючи в дзвіночок: хвороба відступить швидше. До речі, є повір’я, що якщо випити ліки або навіть просту воду з дзвіночка, то недуга відступить. Особливо, якщо постраждали органи мови, горло.

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЗВІНОЧОК ДЛЯ ЗАХИСТУ БУДИНКУ

У наш час, як і тисячоліття тому, дзвіночки використовують, щоб захистити будинок від, негативної енергії. Зрозуміло, якщо у вас є така чудова можливість, придбайте срібний або хоча б посріблений дзвіночок: відомо, що нечисть боїться срібла, навіть вампірів вбивали тільки срібними кулями.

Між іншим, не забороняється замість срібного дзвіночка використовувати срібний або також посріблений келих: візьміть його за ніжку і починайте тихенько постукувати по краю срібною або сталевою ложечкою. Він заспіває у вас в руках не гірше дзвіночка – і будинок почне наповнюватися доброчинною енергією.

Втім, навіть самий звичайний дзвіночок, нехай і сувенірний, стане для вас другом і помічником. Головне, вибираючи дзвіночок, купити той, звук якого відгукується в вашій душі, особливо приємний вам: це сигнал, що ви і чарівний предмет налаштовані на одну хвилю.

Як ми вже говорили, під час хвороби когось із домочадців або очищаючи будинок від скупчився негативу, слід обійти, брязкаючи в дзвіночок (або постукуючи по келиху), всю квартиру за годинниковою стрілкою.

А ДЕ ПОСТАВИТИ АБО ПОВІСИТИ ДЗВІНОЧОК?

Звичайно, на протязі, там, де він буде дзвеніти сам по собі. Ниточка-мотузочок, на якій буде висіти дзвіночок, повинна бути довжиною сім сантиметрів, її колір значення не має. Найкраще ж взяти не одну ниточку, а три – і сплести з них косичку, щоб посилити захисні сили дзвіночка.

Ось в цьому випадку колір кожної з ниток має значення: одна повинна бути червоною, друга – білою, а третя – чорною. Так переплітаються сонечко, день і ніч. У такому випадку ваш дзвіночок стає потужним оберегом. Пам’ятайте, до речі, що підійдуть тільки нитки з натуральних матеріалів: вовна, бавовна, льон, – пенька, шовк.

Щоб посилити захист, можна повісити відразу три дзвіночка разом. В цьому випадку ниточки, на яких вони будуть висіти, міцно зв’яжіть трьома вузлами.