fbpx
Перейти до вмісту

Хрещення, що зцілює душу: що потрібно зробити 19 січня, щоб змити з себе всі гріхи

Окрім традиції омивання, у цей святий день є й інші обряди, які подарують захист та здоров’я

Хрещення Господнє 19 січня, коли багато віруючих дотримуються традицій і занурюються священні водойми. Однак із цим днем ​​пов’язані не лише традиції омивання, а й інші обряди. Якщо дотримуватися всіх правил цього дня, то можна змити всі гріхи і зцілити свою душу.

Багато віруючих 19 січня намагаються дотримуватися старих правил, серед яких похід до церкви, освітлення набраної води, купання в ополонці та читання молитов. Вважається, що саме в цю дату вода набуває особливої ​​енергетичної структури. Саме тому віруючі набирають воду у ніч на 19 січня та відносять її до храму. Після нею можна окропити кути в будинку, а також людину.

Є певні правила, яких прийнято дотримуватися під час купання на Водохреще. Православна церква не змушує обряду омивання, це більше народна традиція. Треба тричі поринути у молитву, при цьому обов’язково перехреститися. Однак перед цим варто заздалегідь відстояти церковну службу, а також сповідатись. Є думка, що свята вода може подарувати надію на здоров’я та очищення від гріхів.

Є й інші звичаї, пов’язані зі святом Хрещення. Так, незаміжні дівчата могли 19 січня зібрати воду з семи храмів і ввечері випити її, при цьому примовляючи: “Господь в Йордані хрестився, усьому світові світло з’явилося. Так і я незабаром зустріну свою долю, світло в вікні знайду”. Вважається, що такий ритуал допомагав швидше знайти свою другу половинку та вийти заміж.