fbpx
Перейти до вмісту

Старий Новий рік – 2022: відзначаємо в ніч з 13 на 14 січня: Головні традиції

  • від

Старий Новий рік – 2022: відзначаємо в ніч з 13 на 14 січня

У ніч із 13 на 14 січня відзначається Старий Новий рік. Ми розповімо вам про те, звідки це свято бере свій початок.

З енергетичного погляду Старий Новий рік — ідеальний час для позбавлення старих речей. Це сприятливий день, який ідеально підходить для залучення удачі та гарного настрою.

Звідки взявся Старий Новий рік

Все досить просто. Раніше люди в Росії жили за юліанським календарем, але потім вся країна в 1918 році указом радянського уряду перейшла на літочислення за григоріанським календарем.

Різниця між календарями залишає 13 днів. Виходить, що якби ми жили й досі за старим календарем, то Новий рік був би не нинішнього 1 січня, а 13. Цей день має статус свята не лише тому, що людям захотілося віддати шану колишнім традиціям. Головна причина цього – релігія.

У християнстві Різдво завжди передувало Новому році. Саме тому серед вірян з’явилася традиція відзначати Старий Новий рік. Справа в тому, що на звичний нам сьогодні Новий рік 1 січня випадає Різдвяний піст, в який надмірні веселощі засуджуються. Саме тому багато людей відзначають Старий Новий рік, щоб повеселитися вдосталь після Різдва, що відбулося 7 січня.

Головні традиції Старого Нового року

Це не офіційне свято, тому 13 чи 14 січня 2022 року не є вихідними. Люди цього дня, як і 1 січня, збиратимуться за столом, спілкуватимуться, веселяться, даруватимуть один одному подарунки.

Цей день – зайва нагода повеселитися, змінити обстановку.
13 січня прийнято збиратися за святковим столом, тому, згідно з традиціями, краще побути поряд із сім’єю. Цього дня прийнято наводити лад удома, як і 31 грудня перед звичайним Новим роком.

Також цього четверга можна буде запускати феєрверки і знаходити інші способи розважитися. Багато родин виходять на вулицю, щоби погуляти, а в деяких закладах відбуваються тематичні вечірки. Жодних жорстких правил для святкування Старого Нового року немає, тому 13 січня можна буде проводити так, як заманеться вам.