fbpx

Старий Новий рік – 2022: відзначаємо в ніч з 13 на 14 січня: Головні традиції

Старий Новий рік – 2022: відзначаємо в ніч з 13 на 14 січня

У ніч із 13 на 14 січня відзначається Старий Новий рік. Ми розповімо вам про те, звідки це свято бере свій початок.

З енергетичного погляду Старий Новий рік — ідеальний час для позбавлення старих речей. Це сприятливий день, який ідеально підходить для залучення удачі та гарного настрою.

Звідки взявся Старий Новий рік

Все досить просто. Раніше люди в Росії жили за юліанським календарем, але потім вся країна в 1918 році указом радянського уряду перейшла на літочислення за григоріанським календарем.

Різниця між календарями залишає 13 днів. Виходить, що якби ми жили й досі за старим календарем, то Новий рік був би не нинішнього 1 січня, а 13. Цей день має статус свята не лише тому, що людям захотілося віддати шану колишнім традиціям. Головна причина цього – релігія.

У християнстві Різдво завжди передувало Новому році. Саме тому серед вірян з’явилася традиція відзначати Старий Новий рік. Справа в тому, що на звичний нам сьогодні Новий рік 1 січня випадає Різдвяний піст, в який надмірні веселощі засуджуються. Саме тому багато людей відзначають Старий Новий рік, щоб повеселитися вдосталь після Різдва, що відбулося 7 січня.

Головні традиції Старого Нового року

Це не офіційне свято, тому 13 чи 14 січня 2022 року не є вихідними. Люди цього дня, як і 1 січня, збиратимуться за столом, спілкуватимуться, веселяться, даруватимуть один одному подарунки.

Цей день – зайва нагода повеселитися, змінити обстановку.
13 січня прийнято збиратися за святковим столом, тому, згідно з традиціями, краще побути поряд із сім’єю. Цього дня прийнято наводити лад удома, як і 31 грудня перед звичайним Новим роком.

Також цього четверга можна буде запускати феєрверки і знаходити інші способи розважитися. Багато родин виходять на вулицю, щоби погуляти, а в деяких закладах відбуваються тематичні вечірки. Жодних жорстких правил для святкування Старого Нового року немає, тому 13 січня можна буде проводити так, як заманеться вам.

You cannot copy content of this page